• mutluhocayaözgürlük

Tunca Tüzün'den Mektup: "Yalnız Olmadığını Bilmeni İsteriz"

Sevgili Mutlu,


Senin yaşadıklarınla ilgili devre platformumuza ilk haberler geldiğinde arkadaşlarıma ne lise günlerimizde ne sonrasında seninle yollarımızın hiç kesişmediğini, seni hiç tanımadığımı söylemiştim. Sonrasında hakkında bazı araştırmalar yaptım, yazılar okudum. Bunlar içinde beni en çok etkileyenler, öğrencilerinin yazdıkları oldu.


Bir ülkenin geleceği için en önemli konu eğitim, en değerli kişiler ise, o geleceği inşa edecek olan gençleri yetiştiren öğretmenlerdir... Öğrencilerinin yazdıklarından çok net bir şekilde anladım ki; sen tutku ile yaptığın mesleğine gösterdiğin saygı, verdiğin değerle tam da Ata’mızın istediği gibi düşünen, sorgulayan, son derece nitelikli öğrenciler yetiştirmiş, onlar için kesinlikle doğru bir rol model olmuşsun. Senin bu başarını çok takdir ettiğimi bilmeni istiyor ve seni gönülden kutluyorum.


Sözü çok uzatmak istemiyorum.Düşüncelerini ifade etmiş olduğun için yaşadığın durum konusunda sana sadece şunu söylemek istiyorum: “Tevfik Fikret’in izinden giden tüm GSL camiası olarak, yalnız olmadığını bilmeni isteriz...”


21 Şubat günü görüşmek üzere...


117 Tunca

12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör