• mutluhocayaözgürlük

Necip Yanmaz'dan Mektup: "Karanlıkların Hüküm Sürdüğü Topraklarda Bir Güneş"

Sevgili Mutlu,


Görüşmeyeli uzun zaman oldu. En son Tuna’nın tutukluluğuyla ilgili seninle bir telefon görüşmesi yapmıştık. Desteğe ihtiyaç var dedim, sen hemen okula koştun, eyleme destek verdin.


Seni hep o güler yüzünle ve güzel gülüşünle hatırlıyorum. Lisede geçirdiğimiz yıllar boyunca bir kere somurttuğunu, moralinin bir kere bozulduğunu anımsamıyorum.

Okuldan sonra birbirimizden kopmuş olsak da ben haberlerini hep aldım. Ne kadar iyi bir tarih öğretmeni olduğunu, öğrencilerinin seni ne kadar sevdiğini öğrendim. Tam da kendine uygun bir meslek seçmiştin. Ama bu mutluluğuna izin vermediler. İnandıklarının hep arkasında durdun ve hiç taviz vermedin. Bu sebeple birilerini rahatsız ettin ve o çok sevdiğim mesleğinden oldun.


Mücadele ruhunu hiç bırakmadın. Sonuç olarak şu anda hapistesin. Hiçbir suçun yokken bu muameleye maruz kalman utanç verici. Halkım adına, ülkem adına utanç verici.


Benim tanıdığım, ümidini hiç yitirmeyen, tüm olumsuzluklara rağmen hayata aşkla, sevgiyle bağlı olan Mutlu bize hep ışık olmuştu. İnanıyorum ki bu ışık gün geçtikçe daha güçlenecek ve başka ışıklarla birleşerek karanlıkların hüküm sürdüğü topraklarımızı bir güneş gibi aydınlatacak.Sevgiyle kucaklıyorum kardeşim,

Necip Yanmaz, GS-117

218 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör