Mustafa Mesut Tetik'ten Mektup Var: "Her yerde bir ailemiz olduğu duygusu..."

2015’in Eylül’ünde Petrol-İş’teki görevim gereği Batman’dan İstanbul’a yerleşmek zorunda kalmıştım. “Taşradan”, çok değişik sosyal, politik, kültürel bir çevreden kopup şu mega köyde yalnızlık hissiyle boğuşup sosyal, politik çevremi bulmaya çalıştığım zamanlarda “tanıştım” Mutlu Öztürk’le. Yoldaşlarının, dostlarının ve öğrencilerinin deyişiyle Mutlu Hoca ile. Bu “tanışma” hiçbir zaman fiziken gerçekleşmedi; zira Twitter’dan takipleşiyorduk sadece. Ancak şu “dijital tanışmanın” bile “gerçek” pek çok tanışıklıktan daha sahici daha içten ve daha yoldaşça olduğunu belirtmek isterim. Nedeni; hocamızın “sıcak bir bölgeden”, “mücadelenin içinden gelen” birinde bile hayranlık ve saygınlık uyandıran cesareti, özverisi ve sahiplenmesiydi elbette. Yaptığı bilgilendirici, moral ve maneviyat katan paylaşımları, eylemi ve bağlılığı bir de.

Evet, Mutlu Abi’yle, Hoca’mla hiç göz göze gelmedik, iki kelam etmedik; lakin her gün beraberdik, her gün aynı üzüncü ve aynı sevinci yaşadık. Tüm bunlara eminim.

Değerli Mutlu Hoca’m;

Senin ve yoldaşlarının, tüm özgürlük dervişlerinin yarattığı en büyük değerlerden biri de, hangi sosyal zeminde olursak olalım, bizlerde uyandırmış olduğunuz “her yerde bir ailemiz olduğu” duygusudur. Atfedilen kıymetin, sizlerin üzerine titrenilmesinin ilan edilmemiş nedenlerinden biri de bu kanımca.

Sevgili tanışmadığım yoldaş; seni ve zindan arkadaşlarını özlemle kucaklıyor, Batman’a dönüş yapmadan (en geç haziran) demli bir çay ısmarlayacağına olan inancımla (şu an gülümsedim) sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Mustafa Mesut Tekik

Önceki Dönem Petrol-İş Sendikası Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri.


63 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör