• mutluhocayaözgürlük

Fikri Kutlay'dan Mektup Var: "Doğru yerde durmasını bilen ve bedelini ödeyen dostum Mutlu"

Mutlu'nun tutuklanması sonrası açılan kampanya ne çok şey çağrıştırdı beynimde. Doksanların sonları… İstiklal Caddesi, MKM’de tanışmamız… Zehir bakışlı, heyecanlı, dolu dolu konuşan, gençliğine rağmen olgun bir filozofmuş izlenimi veren, hayranlık uyandıran cıva gibi bir delikanlı..


Yine o dönem yeni ‘meşhur’ olmaya yüz tutmuş, henüz ‘Turnalar’ albümünü çıkarmış, eski solculuğundan dem vuran, MKM yöneticilerinden borç isteyen, “benim yeni bir imaja ihtiyacım var; bana imaj meykırlık yapar mısın?” diye ortalıkta dolanan bir zat.

Ahmet Kaya’nın, albümleri en çok satanlar listesinin başında bir efsane iken salt bir ‘Kürt Kültür Merkezi’ ile dayanışmak için ücret almadan verdiği MKM konseri…

Sezen Aksu’nun okuyacağı, Süleyman Çar Newa’nın söylediği bir stran’a Türkçe söz yazmak için göbek atan, daha sonra da AKP milletvekili olan Hakkarili çevirmen..


“Ya dışındasındır çemberin ya da içinde yer alacaksın” döneminde, doğru yerde durmasını bilen ve bedelini ödeyen dostum Mutlu'yla, çıktığında ‘yaşam alanları’ üzerine sohbet etmek dileği ile..


Fikri Kutlay

Müzisyen/Doktor
70 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör